Mikroskop Model Evolution 100 Trino

Powiększenie: x40 ÷ x1000
Kod produktu: 52125
cena netto za: 1 szt. 2710.00 PLN
cena brutto za: 1 szt. 3333.30 PLN

Idealny mikroskop o nowoczesnej i ergonomicznej budowie do zastosowania w biologii, bakteriologii, immunologii, farmacji, weterynarii i innych dziedzinach naukowych. Bardzo dobry do laboratoriów analitycznych. Mikroskop biologiczny posiadający bardzo jasne i kontrastowe obiektywy planachromatyczne. Trzeci tubus optyczny pozwala na wygodne podłączenie aparatu typu lustrzanka/bezlusterkowiec lub kamery mikroskopowej, co pozwala tworzyć np. dokumentację.

Mikroskop posiada wygodne pokrętło blokady stolika (obok pokrętła ruchu zgrubnego, z lewej strony mikroskopu), które pozwala, po uzyskaniu ostrego obrazu, zablokować górne położenie stolika. Dzięki temu opuszczając stolik przy pomocy pokrętła ruchu zgrubnego i np. zmieniając preparat z łatwością umieszczamy go z powrotem w płaszczyźnie ostrości. Pozwala to również uniknąć zniszczenia preparatu w wyniku nieuważnego posługiwania się śrubą ruchu zgrubnego.

Diody LED nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki halogenowe (preparat nie ulega nagrzewaniu, nie ma konieczności robienia przerw aby oświetlacz schłodził się), czas życia diod jest znacznie dłuższy (kilkadziesiąt tysięcy godzin). Barwa oświetlenia uzyskiwanego za pomocą diod LED jest zbliżona do światła białego.

Charakterystyka techniczna:

Powiększenie:
40x -1000x
Pole widzenia okularów:
20 mm
Regulacja dioptrii:
+/- 5D w lewym tubusie
Obiektywy:
4x, 10x, 40x, 100x
Regulacja ostrości:
mikro / makro
Korekcja:
160 mm
Głowica:
trinokularowa
Rewolwer obiektywowy:
pięcioobiektywowy
Źródło oświetlenia:
LED
Oświetlenie:
przechodzące
Moc oświetlenia:
3 W
Stolik mikroskopowy:
141 x 132 mm
Ruch stolika:
75X50mm